Z okazji Święta Zakochanych, czyli popularnych Walentynek, uczniowie klasy 3b, przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego, zorganizowali uroczystość łączącą naukę i zabawę, poezję i muzykę - jakżeby inaczej. Z przygotowanej prezentacji mogliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób obchodzone są Walentynki w różnych krajach, a następnie sprawdzić swoją pamięć i spostrzegawczość podczas przeprowadzonego przez Ewę i Gabrysię quizu.

walentynki 2024 2q

Miłosne - choć nie całkiem oczywiste w wymowie - wiersze naszej noblistki Wisławy Szymborskiej, nieco zapomnianej Zuzanny Glinczanki oraz Jonasza Kofty zaprezentowali Maja, Patryk oraz Ida. Uczniowie zaprosili także całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy - skandowania humorystycznego tekstu o zakochanej szkole na melodię jednego z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu Queen.

walwntynki 2024 1q

Wstawki muzyczne przygotował pan Jacek Chmielewski. Natalia Kaliszewska, Maja Zawadzka a także duet Gabriela Wiśniewska i Wiktoria Dąbrowska zaprezentowały autoskie piosenki naszego nauczyciela nawiązujące - jakżeby inaczej - do uczucia miłości. Poza gitarą pana Jacka mogliśmy w akompaniamencie posłuchać naszego nowego muzycznego odkrycia - perkusisty Piotra Starusa.

Zwieńczeniem uroczystości było - niecierpliwie wyczekiwane - rozdanie poczty walentynkowej przez uroczego Kupidyna oraz niepowtarzalna okazja zrobienia sobie z nim zdjęcia na tle specjalnie przygotowanej ścianki.