426099177 1086028139334182 2578452470218592390 nq

19 lutego 2024 roku uczniowie klasy mediacyjno–prawnej, w ramach prowadzonych zajęć z prawa i mediacji, odbyli ze swoim nauczycielem – radcą prawnym Kamilem K. Pękałą wizytę w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie. Wizyta miała na celu udział w rozprawie cywilnej oraz umożliwienie zapoznania się z przepisami prawa od strony praktycznej. Innymi słowy nadszedł czas, aby teoria została praktycznie zastosowana.

Uczniowie klasy mediacyjno-prawnej wiedzą, że Óptima est legum ínterpres consuetúdo - Praktyka (zwyczaj) jest najlepszą wykładnią ustaw, co niewątpliwe swoim zaangażowaniem dzisiaj po raz kolejny potwierdzili - przynosząc dumę i prawdziwą satysfakcję swojemu nauczycielowi.

W imieniu naszej młodzieży oraz ich mentora składamy serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie, sędziego Dariusza Mikuckiego, jak również dla Pana Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie, sędziego Pawła Karolczyka, którzy pozwolili uczniom w sposób praktyczny wykorzystać przepisy prawa, jak również spojrzeć na wymiar sprawiedliwości z innej strony.